ISO 39001:2012

ISO 39001:2012 YOL TRAFİK GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Bu standart karayolu trafiği güvenliğini artırmak isteyen herhangi bir büyüklükteki veya sektördeki herhangi bir kuruluşla ilgilidir. ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi, kuruluşunuza Yol Trafik Güvenliği risklerinin anlaşılması ve yönetilmesi konusunda uluslararası geçerlilikte bir anlayış sunar.

Kuruluşunuzda mal taşıyor veya karayolu trafiği oluşturuyorsanız, kuruluşunuzun yoldaki ölümleri ve ciddi yaralanmaları azaltma taahhüdünü ispat etmek istiyorsanız, ISO 39001 sertifikası size yardımcı olabilir.

ISO 39001: 2012, karayolu trafik kazaları ile ilgili ölüm ve ciddi yaralanmaların azaltılmasına yardımcı olmak için karayolu trafik sistemi ile etkileşimde bulunan herhangi bir organizasyona olanak sağlayan  yönetim sistemi gerekliliklerini belirlemektedir. Kuruluşunuzda sertifikalı bir yönetim sistemine dayalı bir güvenlik kültürü kurarak, risklerinizi azaltabilir ve performansınızı artırabilirsiniz.

ISO 39001, organizasyonun içeriğine odaklanır ve risk temelli düşünmeyi teşvik eder. Kuruluşun liderliğiyle bağlantı kurarak ve RTS'yi iş stratejisine entegre ederek, kuruluşunuzda bir güvenlik kültürü yaratabilirsiniz. Bu saygınlığınızı geliştirmenize yardımcı olur ve paydaşlarla güven oluşturur, sonuçta iş hacminizi arttırır.

ISO 39001:2012 STANDARDININ FAYDALARI

  • Kaza riskini azaltın - karayolu trafik güvenliği yönetiminizi ISO 39001 ile yöneterek, kaza ve yaralanmalar üzerindeki etkinizi azaltabilirsiniz.
  • Sosyal sorumluluğa olan bağlılığınızı kanıtlayın - ISO 39001 ile, kazaları azaltmak ve acıyı azaltmak için paydaşlarla iletişim kurabilirsiniz.
  • Maliyetleri azaltın - sertifikalı bir ISO 39001 sistemi ile, onarım, sigorta ve incelemelerin maliyetlerini azaltabilirsiniz.
  • Çalışanların devamsızlığını azaltın - kaza riskini azaltarak, ISO 39001, çalışanları ilgilendiren olayları azaltmanıza yardımcı olur.
  • Müşteri güvenini artırma - ISO 39001 sertifikası, müşterilerinizin güvenliklerini ciddiye aldığını gösterir.
  • Soruşturma riskini azaltın - kaza riskini azaltarak, ISO 39001 ilgili yasal riskleri azaltmanıza yardımcı olur.
  • Güvenlik kültürünüzü geliştirin - ISO 39001, paydaşlarınızı içerir ve bir Güvenli Sistem yaklaşımı oluşturmanıza yardımcı olmak için iletişim kurmak kolaydır.
  • Süreçlerinizi geliştirin - ISO 39001 ile, iş bozulma riskini azaltabilir ve müşterilerinizi kaybetme riskini en aza indirebilirsiniz.