Önemli Bilgilendirme

Değerli müşterilerimiz ve iş ortaklarımız,

Sizlerin de çok yakından takip ettiği gibi dünya çapında ve Ülkemizde ortaya çıkan Coronavirüs (Covid-19) salgınının, küresel olarak oluşturduğu olumsuz durum sebebiyle birçok faaliyet alanında tedbirler alınmakta ve kuruluşların bu zorlu günleri en az kayıpla atlatması için ulusal mücadele verilmektedir.

Dünya çapında COVİD-19 tipi virüs olarak tanınan Coronavirüs salgını ile mücadeleler hızla devam etmekte olup, IQR olarak bizler de süreçlerinizin devamlılığı için tüm imkanlarımızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi, iş ortaklarımızı ve sizlere hizmet veren personelimizi korumak adına önlemler alıyoruz.  Şirketimiz bünyesinde; bilgilendirme, farkındalık, hijyen, koruyucu tedbirler ve hizmet sürekliliği başlıkları altında çeşitli önlemler almaktayız.

Akreditasyon kuralları dahlinde, uzaktan denetim tekniklerini kullanarak kesintisiz hizmet kalitemizi sürdüreceğimizi bilgilerine sunarız.

Bu doğrultuda Aldığımız bu önlem çerçevesinde;

  • Eğer tetkik yapılacak bölgede Resmî kurumlarca; riskli görülmüş, seyahat engeli olan ve karantina kararı alınmış ise,
  • Firmanızda salgın ile mücadele kapsamında dışarıdan ziyaretçiye kapatılması durumu var ise,

Yukarıda belirtilen sebeplerin gerçekleşmesi durumunda; gözetim veya yeniden belgelendirme saha tetkiklerinin yerinde yapılamaması durumlarında Akreditasyon kuralları çerçevesinde izin verilen standartlar için uzaktan tetkik sürecimizi de devreye almış bulunmaktayız.

Amacımız belgenizin sürekliliğini, sizi, kendimiz ve iş ortaklarımızı olası risklerle karşı karşıya getirmeden devam ettirmektir.

Genel olarak uzaktan denetim tekniklerini ve planlanan yerinde denetim faaliyetlerinin iptallerinin, ancak Coronavirüs (Covid-19) nedeniyle kabul edilemeyecek risk taşıması veya ulaşım kısıtlamaları sebebiyle denetimin mümkün olmaması durumunda uygulanacağı unutulmamalıdır.

Böyle bir talebiniz olması durumunda çalışanlarımız sizlere süreçle ilgili her türlü konu da bilgi desteği sağlayacak ve uyulması gereken kuralları açıklayacaktır.

Ayrıca yerinde denetimlerinin öncesinde, sırasında ve sonrasında COVİD-19 tedbirlerini yerine getirmek için dokümante ettiğimiz prosedürlerimizde bilgilendirme amacıyla sizleri erişimine açık tutulacaktır. Denetimin yerinde gerçekleştirmesine engel oluşturacak bir durumu varsa önceden IQR ’a bildirmesi gerekir.

Salgın önlemlerimiz sürekli gözden geçirilmekte olup, yeni gelişmeler olması durumunda sizleri de bilgilendirileceğimizi belirtir, bu zorlu günlerin en kısa zamanda atlatılmasını umut eder, sağlıklı günler dileriz…

Saygılarımızla,

Genel Müdür